VINOTÉKA a ZMRZLINA  NA VSI

Víno, pivo, občerstvení, s sebou i k posezení

Otevřeno denně od 15. hodin, mimo nedělě
 Denně máme 10 druhů zmrzliny La Panna
Hostovická ulice před námi je hotová, zákazy byly odstraněny.
Nové druhy občerstvení
Přijímáme platební karty
Čepujeme pivo Svijany 450 nebo Šlik

Home


 

Prodáváme víno z:

Vinařství Kubík
Vinařství Vajbar
Vinařství Šabata
Vinařství Zborovský

Vinařství Vladimír Tetur

 
Víno jako dárek
Dárková balení
 
 
Večírky pro menší skupiny
 

   KONTAKT

 
  Jaroslav Bednář
  Hostovická 14
  533 01  Pardubice
 
  +420 602422882
  info@vinotekanavsi.cz
  www.vinotekanavsi.cz
  facebook.com/vinotekanavsi.cz
  

Služby pro firmy

VÍNO JAKO DÁREK

Chcete udělat radost svým obchodním partnerům nebo odběratelům? Darujte jim láhev dobrého, kvalitního moravského vína doplněnou názvem, logem Vaší firmy anebo přáním k různým příležitostem. Mezi záplavou reklamních předmětů tak určitě vyniknete a trvale se zapíšete do jejich přízně. STAČÍ SI VYBRAT VÍNO A O OSTATNÍ UŽ SE POSTARÁME MY.

 

FIREMNÍ VÍNO A DANĚ

Úpravy daňových zákonů z přelomu roku 2005/2006 přinesly příznivé změny pro podnikatele, kteří nejen v předvánočním čase uvažují nad výběrem dárků pro své klienty. Důležitým faktorem výběru je bezpochyby také to, zda lze dárek lidově řečeno "dát do nákladů". Nynější příznivé nastavení daňových zákonů umožňuje za účelem propagace firmy darovat také tzv. TICHÉ VÍNO.

Co je to "tiché víno"
Pod názvem tiché víno se skrývají všechna klasická révová vína s výjimkou šumivých vín. Podmínkou daňové uznatelnosti je označení dárkové láhve vína firemním logem a také cenový limit maximálně 500,- Kč bez DPH za láhev. Při splnění těchto podmínek je také možné uplatnit odpočet DPH při pořízení vína bez nutnosti odvodu daně při jeho darování v rámci propagace.

Tiché víno a Daň z příjmu
Zákon č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů vymezuje daňovou neuznatelnost darů v paragrafu 25 odst. 1 písm. t): Výdaje na reprezentaci včetně darů obecně nejsou považovány za daňově uznatelný náklad, je zde však vymezena také výjimka, jež se za dar nepovažuje. Je to reklamní nebo propagační předmět, který je opatřen obchodní firmou, ochrannou známkou poskytovatele tohoto předmětu, názvem propagovaného zboží nebo služby, jehož hodnota bez DPH nepřesahuje 500 Kč a který není s výjimkou tichého vína předmětem spotřební daně. Za daňově uznatelné náklady lze tedy uznat takové dárkové předměty, na kterých je uveden název či ochranná známka darujícího nebo název jeho výrobku či služby a jehož hodnota bez DPH zároveň nepřesahuje 500 Kč za jeden kus.

Tiché víno a DPH
Podobnou výjimku najdeme také v Zákoně č. 235/2004 Sb. o dani z přidané hodnoty, který o reklamních nebo propagačních předmětech hovoří v § 13 odst. 10 písm. c): Bezúplatně darovaný reklamní předmět ve formě Tichého vína, které splňuje stejné požadavky, jak bylo zmíněno v souvislosti se zákonem o daních z příjmů (označení firemní značkou, hodnota do 500,- Kč bez DPH), není zatížen daní z přidané hodnoty na výstupu. Při pořízení vína pro reklamní účely za splnění výše zmíněných podmínek tak podnikatel může uplatnit nárok na odpočet DPH a zároveň nemusí daň odvádět při jeho darování.